2 Kasım 19….. lü bir yılda doğdum. Doğum tarihimi 20 yaşında bir kız annesi ve 9 yaşında bir oğlan annesi olarak sizin tahmin gücünüze bıraktım…

İlk ve orta öğrenimimi , Kartaltepe İlk Okulu ve  Ataköy Muhittin Üstündağ Ortaokulunda tamamladım.. Ataköy Lisesinden mezun olduğum 1983 yılında MARMARA ÜNİVERSİTESİ Eczacılık Fakültesine girdim..1993 yılında başlayan Eczacılık serüvenimde;

İlki eczanem Zeytinburnu’nda, ikincisi Çapa’da, sonuncusu Sarıyer’de PANORAMA LIFE ECZANESİ  olmak üzere  3 eczane ile  mesleğimde 23 yılı geride bıraktım. Halen aktif olarak Sarıyer Panorama life Eczanesi’nin sahibi ve Mesul müdürüyüm..

Yazmaya uzun zaman önce küçük denemelerle başladım. Aktif olarak 2013 yılında açtığım KAPTANIN SEYİR DEFTERİ isimli facebook grup sayfası ve www.gayekurt.blogspot.com adresindeki blog sayfası ile ciddi anlamda bu konuya eğilmeye başladım..

Okunmanın verdiği keyif ile bol bol yazdım.. Yazılarımın ve şiirlerimin kolaylıkla bulunabilmesi amaçlı, grup sayfamın adını GAYENİN HAYAT DEFTERİ olarak değiştirdim..

Mizahi yazılarım ve şiirlerim sayı olarak çoğalmaya başladığında; GAYE’NİN HAYAT DEFTERİ 2018 adı altında  sizlerle buluşmasını planladığım ilk şiir ve güfte kitabımı hazırladım.

Çocukluğumdan beri ilgim müzik ile 7 yıl evvel muhtelif korolarda şarkı söyleyerek ciddi  anlamda ilgilenme fırsatım oldu. Hayatım boyunca Babamdan aldığım destek ile hep hayallerimin peşinden gittim. Girişimci cesur güçlü ve akıllı yoktan var olmuş bir adamın yani;

Abdullah Dönmez’in kızı olarak kendisini saygı ve minnet ile anıyorum. Onunla gurur duyuyorum..

Müzik  tutkum Üniversite öğrenciliğim esnasında Üsküdar Musiki cemiyetine girmem ile şekillenmeye başladı.” Dinmiyor hiç bu akşam ne gözyaşım ne acım” isimli eseri giriş sınavında Sayın Amir Ateşin nezaretindeki seçici kurul önünde okuyarak cemiyete kabul edildim. Daha sonra Üniversite ile birlikte devam ettiremediğim için bırakmak zorunda kaldım ve uzun bir süre ara verdim.

Bu tutkumu devam ettirebilmek için daha sonraki yıllarda sırasıyla;
Yaşar Özel Sarıyer Türk Sanat Müziği Korosu; Şef Yaşar Özel
Sarıyer Halk Eğitim ve Sarıyer Belediyesi Türk Sanat Müziği Koroları ; Şef Mustafa Şahin
Keyfi Meşk Türk Sanat Müziği korosu; Şef Özdem Çevik
Bakırköy Musiki Vakfı Korosu;
Şef Cengizhan Sönmez
Sarıyer Türk müziği korosu; Şef İnci Yaman
Ömer Öcal Mozaik Sanat Topluluğu; Yönetmen Şef Ömer Öcal
Olmak üzere çeşitli koro ve topluluklar içerisinde korist ve solist olarak yer aldım. Kıymetli Hocalar ile çalışma şansını elde ettim.

İlk bestelenen şiirim olan ‘’Falcılar ‘’15 Temmuz 2017 tarihinde Sayın Hocam Ömer Öcal Tarafından kalpten notalar ile canlandı. Daha sonra Diyemedim Yüzsüz ve Biri var isimli şiirlerim de aynı Hocam tarafından bestelendi.
Ömrümü sana sakladım ve Kar Tanesi ( Rüzgarda Uçsa gönlüm) isimli şiirlerim ;

TRT sanatçısı Hocam Sayın Ahmet Kadri Rizeli tarafından Tango olarak bestelendi. Devlet Opera ve Balesi Ses ve Dublaj Sanatçısı can dostum Sayın Özlem Abacı tarafından ise; ‘’Kırk yılda bir gibisin’’ ‘’Yüreğim kafeste ‘’ ve Bilsem ki isimli şiirlerim bestelendi. Ve halen bu sanatçılarımız tarafından çalışmaları devam eden besteler bulunmakta.

Böylelikle sözlerime şiirlerime değer veren kıymetli Hocalarım sayesinde Güftekar kimliği kazandım..

Sevdiğim bir şehirde yaşıyorum ve çok sevdiğim şeyleri yapabiliyorum… Hayatıma dokunan herkese ve yolu sevgiden geçen herkese selamlar sevgiler…

Ecz. GAYE KURT